Diving Club

Ferie z wushu 2018

Po sukcesie zajęć wakacyjnych postanowiliśmy zorganizować wolny czas naszych małych wojowników również zimą. Oprócz treningów, które skupiały się na nauce technik z kijem i mieczem dzieci brały udział w lekcjach języka angielskiego, zajęciach grafomotorycznych oraz w różnego rodzaju grach zespołowych.
Ferie z wushu to kontynuacja wakacyjnych zajęć pod hasłem "Jestem bezpieczny". Byliśmy wtedy z wizytą w straży pożarnej oraz odwiedził nas zespół ratowników medycznych, którzy zaprezentowali wykorzystywany sprzęt, przeprowadzili kilka konkursów dla dzieci, opowiedzieli o swojej pracy oraz uczyli dzieci w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy.
Ponieważ za bezpieczeństwo w dużej mierze odpowiada wojsko, postanowiliśmy aby zajęcia zimowe miały charakter militarny. Pierwsza nasza wycieczka to wizyta w 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Żołnierze zabrali nas do Sali Tradycji gdzie opowiedzieli nam o historii samej Bazy, w hangarze zobaczyliśmy w jaki sposób serwisuje się śmigłowce oraz mogliśmy zasiąść za sterami Mi-2. Druga część tej wycieczki to wizyta w Aeroklubie w Pruszczu Gdańskim, gdzie wykonaliśmy loty widokowe. Była to nie lada gratka chociażby dlatego, że oprócz zapierających dech w piersiach widoków, słyszeliśmy wszystkie komunikaty pomiędzy kontrolą lotów a pilotem. Dodatkowo z uwagi na duży hałas wewnątrz samolotu również porozumiewaliśmy się wykorzystując mikrofon i słuchawki. Druga wycieczka to zaproszenie do 13 Dywizjonu Trałowców im. Adm. Floty Andrzeja Karwety. Nie będziemy opisywać wszystkich miejsc, które widzieliśmy - a widzieliśmy sporo, chłopcy, którzy byli z nami byli bardzo zadowoleni, a jeśli ktoś chciałby wziąć udział w naszych zajęciach to nic straconego. Zapraszamy, aby dołączyć do najlepszych zawodników w Polsce i uczyć się kung fu / wushu pod naszym kierunkiem.

                

                

                

                

                

Alicja Brzozowska
KrzysztofBrzozowski

Wróć do spisu relacji