Diving Club

Wakacje z wushu 2018

Zajęcia wakacyjne w naszej Sekcji to wspaniała okazja dla dzieci na spędzenie wolnego czasu. Oprócz treningów tradycyjnego wushu odbyłwały się gry i zabawy aktywizujące. Były to między innymi nauka składania łódek z papieru, rysowanie R2D2 według instrukcji, język angielski czy układanie historyjek i komiksów. Dodatkowymi atrakcjami były następujące wycieczki:

 • wizyta w Aeroklubie w Pruszczu Gdańskim, gdzie oprócz obejrzenia sprzętu i wcieleniu się w rolę pilota wykonaliśmy loty widokowe samolotem Cesna. Następnie każde dziecko otrzymało dyplom i aeroklubowe pamiątki.
 • bitwa w Strefie Zoltar w Gdyni - czyli laserowy paintball, całkowicie bezpieczna zabawa w pomieszczeniach stylizowanych na poligon wojskowy. Ponadto strzelaliśmy się shotgunami oraz spróbowaliśmy swoich sił w Reflex Roomie.
 • zwiedzanie zajezdni trolejbusowej w Gdyni, gdzie zobaczyliśmy w jaki sposób przygotowuje się pojazdy do pracy, jak się je serwisuje oraz przejechaliśmy trolejbusem przez myjnię. Na zakończenie wykonaliśmy przejazd trolejbusem po mieście. Z tego miejsca dziękujemy Pani Marcie Woronowicz za zorganizowanie pobytu i oprowadzenie naszej grupy.
 • dzięki uprzejmości Gdyńskiego Klubu Eksploracji Podziemnej zobaczyliśmy wnętrze schronu znajdującego się przy ulicy Morskiej. Obok interesujących eksponatów z czasów wojny i lat 70 oraz 80 ubiegłego wieku wysłuchaliśmy ciekawych opowieści na temat schronów i bunkrów znajdujących się w naszym mieście.

 • Część treningowa zajęć to: nauka formy z szablą Dao Lu, doskonalenie poznanych wcześniej technik i form oraz ćwiczenia w parach. Całość zakończył pokaz dla rodziców, w którym każdy z uczestników dał z siebie ponad 100%.

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                  

                    Alicja Brzozowska
  Krzysztof Brzozowski

  Wróć do spisu relacji