Shaolin Kung Fu

6 Międzynarodowy Festiwal Wushu

Warszawa, 15-17 maja 2009

Szósta edycja największego turnieju wushu rozgrywanego w Polsce odbyła się w dniach 15-17 maja 2009 roku w Warszawie. Do ośrodka Sportu i Rekreacji "KOŁO" znajdującego się przy ulicy Obozowej 60 przyjechało około 300 zawodników z następujących krajów: Białoruś, Czechy, Egipt, Hiszpania, Izrael, Polska, Rosja, Turcja, Ukraina.
Cała impreza swoim rozmachem dorównywała czwartej edycji turnieju z 2007 roku, kiedy to rozegrano I Puchar Świata Chin Woo oraz XIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu.
Tym razem w ramach festiwalu przeprowadzono tylko 13 Międzynarodowy Otwarty Puchar Polski Wushu. W skład reprezentacji naszej sekcji weszli: trener Krzysztof Brzozowski oraz debiutujący w kategorii wiekowej 18 - 33 lat mistrz Polski Wushu juniorów Leszek Staszyński. Obaj startowali w konkurencji form tradycyjnych. Wyniki startujących przedstawiają się następująco:
- Krzysztof Brzozowski - I miejsce - formy tradycyjne ręczne północne (kategoria wiekowa 34-49 lat);
- Leszek Staszyński - VII miejsce - formy tradycyjne ręczne północne oraz IV miejsce formy tradycyjne z bronią długą.
Biorąc pod uwagę dużą ilość startujących w każdej konkurencji oraz fakt, że w zawodach tych wystartowały ekipy zagraniczne wystawiające zawodników będących członkami kadr narodowych, wyniki uzyskane przez Leszka dają powód do zadowolenia. Szczególnie Jego start w kategorii form z bronią długą, gdzie do brązowego medalu zabrakło mu 0,03 punktu! Teraz zmobilizowani przygotowujemy się do najważniejszego startu w tym roku XV Mistrzostw Polski Wushu, które odbędą się we wrześniu.
Poniżej przedstawiamy fotorelację z VI Wielkiego Międzynarodowego Festiwalu Wushu.

                

                

                

                

                

                

Krzysztof Brzozowski

Wróć do spisu relacji